Danieliiita

fotogalerie, horoskopy, citáty ...

Švýcarsko 2008

V CURYCHU jsme si prošli nejznámější ulici Bahnhofstrasse, staré město s dómem Fraumünster a z nábřeží jsme se díky počasí místo alpskými vrcholky kochali labutěmi a uhýbali před nálety zdejšího ptactva. Cestou na jihozápad Švýcarska jsme se v údolí Emmental, v městečku AFFOLTERN, seznámili s výrobou známého sýru. Po prohlídce staré části města THUN jsme se vydali lodí po Thunnersee.
Přes Brünigpass jsme přijeli do LUCERNU na břehu jezera Vierwaldstättersee. Jeho největší atrakcí jsou mosty Kapell- a Spreuerbrücke, Lví památník, městské hradby a překrásně malované staré domy. Pak jsme se autobusem přesunuli do města, které dalo název celé zemi, SCHWYZ. Tady naší pozornosti neunikl známý Bundesbriefarchiv a dlážděné náměstí s radnicí. Další zastávkou bylo pověstné město ALTDORF, spojované se jménem národního hrdiny Viléma Tella. Cestou zpět na ubytování jsme překonali průsmyk Sustenpass (2 224 m) a pěšky došli k úpatí ledovce Steingletscher.
Přes průsmyk Jaunpass (1 509 m), kde jsme se na chvíli zastavili na vyhlídce na západní Bernské Alpy, jsme přijeli do BROCU na návštěvu zdejší čokoládovny Cailler - Nestlé. Pokračovali jsme dále k Ženevskému jezeru. Přes jedno z nejlépe dochovaných středověkých měst ve Švýcarsku GRUYÉRES jsme dorazili na prohlídku nejnavštěvovanější památky ve Švýcarsku - hrad CHILLON, krále mezi středověkými hrady. V MONTREUX jsme si připomněli Fredieho Mercuryho.
Autobus nás vysadil ve známém horském středisku GRINDELWALD, odkud jsme vyjeli zubačkou po severní straně Eigeru na Kleine Scheidegg (2 061 m). Během procházky jsme si vychutnávali výhledy na majestátnou hradbu čtyřtisícových vrcholů Mnich (4 099 m), Jungfrau (4 158 m) a Eiger (3 970 m). Vláčkem jsme přejeli do vedlejšího údolí LAUTERBRUNNEN, kde jsme navštívili soutěsku a vodopády Trümmelbachfälle.
 
Děkuji za návštěvu...doufám, že se Vám u mě líbilo a budete se rádi vracet.... Stránky byly založeny 2. března 2007