Danieliiita

fotogalerie, horoskopy, citáty ...

-- FOTOGALERIE -- Čím fotím

Fotografii miluji a doufám, že je to zde alespoň trochu vidět. Je naprosto úžasné, když má člověk moc - zachytit a uchovat ty nenávratné okamžiky nejen pro sebe, ale i své blízké.

 

Čím fotím? Začínala jsem fotit s automatickým Polaroidem, na který nedám dopustit - obyčejný, jednoduchý, ale provázel mě od mých začátků (někdy hodně dávno) až do minulého roku a dokázal i ve své omezenosti vyfotit téměř vše a v jakoukoliv denní dobu...

 

Digitálem fotit teprve začínám, zkouším a stále se nechávám překvapovat, co současná technika dokáže:), takže omluvte kvalitu mých začátečnických a tedy rozhodně amatérských fotek, zejména pak těch oskenovaných (z Polaroidu a Canonu EOS 300V).

 

Fotografie byly povětšinu zhotoveny pomocí fotoaparátů: všestranný kompakt Panasonic DMC-FZ4 a automatický kompakt Panasonic DMC-FX10. Ty starší - oskenované  - pomocí Canon EOS 300V,  ale většina oskenovaných fotek je z Polaroidu.

 

Budu ráda za jakékoliv podnětné komentáře k jednotlivým fotografiím, protože  - jak se říká - chvála pohladí a kritika poradí:)

 

Pokud není uvedeno jinak, jedná se o mé vlastní fotografie, které podléhají autorskému právu! Viz http://www.mvcr.cz/sbirka/2006/sb126-06.pdf , http://www.mkcr.cz/autorske-pravo/default.htm

 

Americký estetik Kendall Walton řekl, že skrze fotografii vidíme svět. Chce ukázat, že fotografie by měla být pojímána jako něco, co náš zrak zostřuje, usměrňuje či "prodlužuje" podobně jako brýle, zrcadlo, dalekohled či mikroskop. Stejně jako nám zrcadlo umožňuje vidět objekty, které bychom jinak neviděli (např. sebe samé či věci, které jsou za rohem), a dalekohled a mikroskop objekty, které jsou příliš vzdálené nebo příliš malé, fotografie nám umožňuje nahlédnout do minulosti.

 
Děkuji za návštěvu...doufám, že se Vám u mě líbilo a budete se rádi vracet.... Stránky byly založeny 2. března 2007